close
تبلیغات در اینترنت
نحوه انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه
loading...

مجله بانوان و دختران ایران زمین

آشپزخانه قلب خانه‌ی ما است، زیرا محیطی برای جمع شدن اعضای خانواده کنار هم می‌باشد، تا آشپزی کنند و غذا بخورند. همچنین جایی است که شما با خانواده‌تان دور میز جمع می‌شوید تا گفتگوهای طولانی و عمیق داشته باشید. وقتی آشپزخانه را به زیبایی تزیین کردید، روحیه اعضای خانواده بیشتر شده و آرامش بیشتری نصیب کل اعضای خانواده می‌گردد. رنگ آشپزخانه هم در زیبایی و روحیه افراد خانواده تاثیر زیادی دارد. آیا می‌خواهید مطمئن شوید که یک طرح رنگ خوبی را برای آشپزخانه انتخاب می‌کنید؟…

رحان جعفری بازدید : 4 سه شنبه 10 مهر 1397 زمان : 21:48 نظرات ()

آشپزخانه قلب خانه‌ی ما است، زیرا محیطی برای جمع شدن اعضای خانواده کنار هم می‌باشد، تا آشپزی کنند و غذا بخورند. همچنین جایی است که شما با خانواده‌تان دور میز جمع می‌شوید تا گفتگوهای طولانی و عمیق داشته باشید. وقتی آشپزخانه را به زیبایی تزیین کردید، روحیه اعضای خانواده بیشتر شده و آرامش بیشتری نصیب کل اعضای خانواده می‌گردد. رنگ آشپزخانه هم در زیبایی و روحیه افراد خانواده تاثیر زیادی دارد. آیا می‌خواهید مطمئن شوید که یک طرح رنگ خوبی را برای آشپزخانه انتخاب می‌کنید؟ در ادامه این مطلب از مجله صورتی‌ها، نحوه انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه را یاد خواهیم داد، این ۷ قدم را برای ایجاد آشپزخانه‌ی رویاهای خود دنبال کنید.

نحوه انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه

نحوه انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه

نحوه انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه شامل ۷ مرحله است که باید با ترتیب انجام شوند.

انتخاب پالت رنگ مناسب برای آشپزخانه

بهترین راه برای انتخاب پالت رنگ مناسب برای آشپزخانه، دیدنِ یک فروشگاه زیبا و انتخاب پالت رنگ‌هایی است که بیش‌ترین جذابیت را برای شما دارند؛ سپس رنگ‌های انتخابی را به خانه بیاورید. بهتر است پالت‌های رنگی که انتخاب می‌کنید، آرامش‌دهنده باشند، پس لازم نیست شور و شوق را در انتخاب پالت رنگی در نظر بگیرید.

انتخاب رنگ برای آشپزخانه

رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید

آشپزخانه شما مهم‌ترین قسمت منزل است پس باید در نحوه انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه دقت داشته باشید. پس باید هر بار که وارد آن می‌شوید، خوشحال شوید. رایج‌ترین رنگ‌ها را کشف کرده و گزینه‌هایتان را مورد بررسی قرار دهید، اما در نهایت، رنگی را انتخاب نمایید که شما را خوشحال کند.

به خاطر داشته باشید که پیدا کردن رنگ‌های مشهور و مد روز راحت‌تر خواهد بود، به خصوص اگر به دنبال لوازم اصلی آشپزخانه هستید، اما گزینه‌های کلاسیک بسیاری وجود دارند که برای یک عمر کافی هستند و نیازی به تغییر رنگ در آینده، نخواهید داشت.

انتخاب رنگ دکوراسیون آشپزخانه

تصویر بزرگ را در نظر بگیرید

منظور از رنگ آشپزخانه فقط نقاشی دیوار و سقف نیست، رنگ‌های کابینت، کفپوش و … را نیز جزو آن هستند. اگر شما قصد ندارید با تعویض رنگ دیوارها، رنگ کابینت و یا کفپوش و … را عوض کنید، پس باید رنگ‌های موجود را در نظر بگیرید و هماهنگی لازم را برقرار سازید. ولی اگر می‌خواهید با تعویض رنگ دیوارها، رنگ کابینت و … را نیز عوض کنید، باید تمام رنگ‌ها را با هم در نظر بگیرید که در نهایت یک آشپزخانه را رنگ‌های متناسب را به وجود آورید.

مطلب پیشنهادی برای شما:

نحوه تزیین اتاق خواب چگونه باید باشد؟

 

انتخاب رنگ دکوراسیون آشپزخانه

با کابینت‌ها شروع کنید

اگر قصد دارید دکور آشپزخانه خود را تعویض کنید، بهترین قسمت شروع؛ کابینت‌ها هستند. در واقع می‌توان گفت کابینت‌ها نقطه کانونی آشپزخانه هستند و بیشتر از هر وسیله دیگری در هنگام ورود به آشپزخانه، جلب توجه می‌کنند. آن‌ها بیشتر فضای آشپزخانه را پر می‌کنند بنابراین انتخاب رنگشان از همه مهم‌تر است.

پس در هنگام انتخاب رنگ برای آشپزخانه، رنگ کابینت را طوری انتخاب کنید که با وسایل دیگر آشپزخانه مطابقت داشته باشد. برخی از چوب‌های کابینت آشپزخانه رنگ‌های گرمی دارند و برخی دیگر رنگ خنک را به خود اختصاص داده‌اند. انتخاب کابینت به رنگ سفید خیلی زیبا دیده خواهد شد و همچنین آشپزخانه شما را بزرگتر از آن چه هست، نشان خواهد داد ولی یک عیب بزرگی دارد، آن عیب هم، سریع کثیف شدن رنگ سفید می‌باشد. پس در انتخاب رنگ کابینت فکر خود را باز نگه دارید و برای طولانی مدت تفکر داشته باشید.

انتخاب دکوراسیون آشپزخانه

انتخاب رویه‌های کابینت به رنگ خنثی

رویه‌های کابینت، (میز بزرگ آشپزخانه، اپن و …) یکی از مهم‌ترین و بزرگترین سطوح آشپزخانه می‌باشند، به این معنی که رنگ آن در هنگام اولین ورود به آشپزخانه شما به چشم خواهد خورد. بهتر است برای این رویه از رنگ‌های خنثی کمک بگیرید. توصیه می‌کنیم که این رویه را به رنگ سفید انتخاب نکنید زیرا بیشترین قسمتی است که در معرض کثیفی و آلوده شدن قرار دارد. رنگ‌های خنثی بهترین گزینه برای رویه‌های آشپزخانه هستند، با توجه به سلیقه شخضی خود و در نظر گرفتن تمیزی و ماندگاری آن، یکی را برگزینید. در صورت انتخاب رنگ خیلی روشن باید به روش‌های تمیز کردن این سطح نیز فکر کنید.

شاید شما هم جزو افرادی هستید که در انتخاب کابینت نمی‌توانید خلاقیت به خرج دهید، چون هر سال نمی‌توانید کابینت آشپزخانه خود را تعویض کنید زیرا هم هزینه زیادی دارد و هم کارتان در منزل دشوار خواهد شد، پس رنگ‌های بدون ریسک را انتخاب کنید.

انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه

خلاقیت به خرج دهید

کابینت نیاز به طراحی‌های نسبتاً اساسی دارد، اما رنگ نقاشی آشپزخانه و backsplash (دیواره‎های کابینت) شما مناطقی هستند که شما واقعاً می‌توانید خلاق باشید.

رنگ‌های روشن می‌توانند باعث شوند هر بار که وارد آشپزخانه می‌شوید لبخند بزنید، در حالی که backsplash می‌تواند منحصر به فرد و خلاقانه باشد. گزینه‌های موجود در وب سایت‌های کاشی کاری مانند Oasis Glass گسترده هستند.

از آن جا که وسایل و کابینت بیشترین فضای آشپزخانه شما را پوشش خواهند داد، می‌توانید از یک رنگ روشن‌تر استفاده کنید. همچنین ایجادِ یک backsplash خاص و خلاق، این امکان را می‌دهد که رنگ مورد علاقه خود را بدون در نظر گرفتن کل آشپزخانه انتخاب کنید. در انتخاب نقاشی آشپزخانه نیز می‌توانید خلاقیت به خرج داده و از طرح‌های خیلی خاص استفاده نمایید.

انتخاب رنگ دکوراسیون آشپزخانه

روشنایی آشپزخانه را در نظر بگیرید

زمانی که پالت رنگ را انتخاب کردید و فکر می‌کنید که بهترین پالت برای آشپزخانه شما است و خیلی بهتر از رنگ‌های دیگر عمل می‌کند، چیپ‌های رنگ را به داخل آشپزخانه بیاورید تا تصمیم نهایی خود را بگیرید. تغییرات در نورپردازی می‌تواند یک تفاوت بزرگ را در نحوه درک رنگ ایجاد کند. به همین دلیل، شما باید مطمئن شوید که در طول روز به نورپردازی مناسبی نگاه می‌کنید.

رنگی که در نور طبیعی نور خورشید در هنگام ظهر روشن و بشاش است، برای مثال ممکن است زمان تاریکی، موقعی که فقط یک منبع روشنایی مصنوعی وجود دارد،  زیبا به نظر نرسد پس بهتر است یک نمونه را بردارید و یک قسمت کوچک از دیوار را نقاشی کنید تا بتوانید دقیقاً ببینید رنگ انتخابی در آشپزخانه شما چگونه رفتار خواهد کرد.

انتخاب رنگ آشپزخانه

نتیجه‌گیری

تمیز کردن آشپزخانه‌تان می‌تواند نمای کلی خانه شما را تغییر دهد. چه شما یک نوسازی کامل را مد نظر داشته باشید و یا فقط رنگ را تازه‌تر کنید، اضافه کردن یک رنگ تازه دکوراسیون آشپزخانه شما را بهبود بخشیده و به جذابیت آن می‌افزاید. مطلب نحوه انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه به پایان رسید، پس دانستیم که نحوه انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه چگونه باشد و باید به چه نکاتی توجه کنیم.

دکوراسیون آشپزخانه

ممنون که با این مطلب از مجله همراه ما بودید، لطفا نظر خود را راجع به مطلب “نحوه انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه” بیان کنید.

https://suratiha.com/%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%d9%86%da%af-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b4%d9%be%d8%b2%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87/

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • مطالب
  آرشیو
 • 1397
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 302
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 6
 • بازدید امروز : 28
 • باردید دیروز : 122
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 4
 • بازدید هفته : 150
 • بازدید ماه : 371
 • بازدید سال : 371
 • بازدید کلی : 3,476