close
تبلیغات در اینترنت
روش های پاک کردن لاک روی لباس
loading...

مجله بانوان و دختران ایران زمین

همانطور که می‌دانید لاک یک وسیله مهم و دوست داشتنی برای خانم‌هایی است که به زیبایی ظاهرشان اهمیت می‌دهند. بیشتر خانم‎ها دوست دارند همیشه لاک ناخن داشته باشند، بنابراین هر دو روز یک بار لاک‌هایشان را ترمیم می‌کنند ولی ممکن است همین پروسه با مشکل مواجه شود. شاید برای شما هم پیش آمده که هنگام استفاده از لاک، کمی از آن روی لباستان ریخته باشید. در این لحظه چه احساسی داشتید؟ به نظر پاک کردن لاک از روی لباس کار سختی می‌آید، زیرا ترکیبات لاک به راحتی پاک نمی‌شوند.…

رحان جعفری بازدید : 3 سه شنبه 10 مهر 1397 زمان : 20:30 نظرات ()

همانطور که می‌دانید لاک یک وسیله مهم و دوست داشتنی برای خانم‌هایی است که به زیبایی ظاهرشان اهمیت می‌دهند. بیشتر خانم‎ها دوست دارند همیشه لاک ناخن داشته باشند، بنابراین هر دو روز یک بار لاک‌هایشان را ترمیم می‌کنند ولی ممکن است همین پروسه با مشکل مواجه شود. شاید برای شما هم پیش آمده که هنگام استفاده از لاک، کمی از آن روی لباستان ریخته باشید. در این لحظه چه احساسی داشتید؟ به نظر پاک کردن لاک از روی لباس کار سختی می‌آید، زیرا ترکیبات لاک به راحتی پاک نمی‌شوند. ولی از آن جا که برای هر مشکلی، راه‌حلی هم وجود دارد، برای پاک کردن لاک از روی لباس هم راه‌حلی پیدا می‌شود. در ادامه این مطلب از مجله صورتی‌ها، چند روش مختلف برای پاک کردن لاک روی لباس را معرفی می‌کنیم. همراه ما باشید.

روش های پاک کردن لاک روی لباس

پاک کردن لاک روی لباس

در ادامه چند راهکار برای پاک کردن لاک ناخن از روی لباس، از روی اثاثیه پارچه‌ای و پارچه‌ها را ارائه خواهیم داد. هر کدام از این راهکارها شامل چند روش هستند که شما می‌توانید روش مورد نظر خود را انتخاب کنید.

روش‌های مختلف پاک کردن لاک از روی لباس:

در ادامه ۴ روش را خواهید آموخت که با آن‌ها می‌توانید اقدام به پاک کردن لاک روی لباس کنید.

پاک کردن لاک روی لباس

۱- پارچه آغشته به لکه را روی چند حوله کاغذی قرار دهید

قسمتی از پارچه که پر از لکه لاک است را در برابر حوله کاغذی قرار می‌دهید. با کمک این روش درمی‌یابیم که لاک ناخن خشک است و یا خیس.

 • این روش بر روی پنبه، کتان، ابریشم و بیشتر پارچه‌های دیگر موثر است.
 • در صورتی که پارچه و یا محل مورد نظر، حاوی استات یا triacetate باشد با احتیاط پیش بروید چون پاک‌کننده لاک ناخن، پارچه‌های حاوی این مواد شیمیایی را ذوب می‌کند.

پاک کردن لاک روی لباس

۲- برای پاک کردن لکه لاک از استون کمک بگیرید

پارچه را روی حوله کاغذی قرار دهید و از یک توپ پنبه یا حوله کاغذی اشباع‌شده با استون برای محو کردن پشت پارچه استفاده کنید. این عمل لکه را به حوله کاغذی منتقل می‌کند.

پاک کردن لاک روی لباس

۳- ناحیه لکه را کاملا تمیز بشویید

ناحیه لکه شده را در آب بشویید و سپس دوباره آن را روی چند حوله کاغذی قرار دهید و عمل خشک کردن لکه را ادامه دهید (به مرحله اول بازگردید) تا آن جایی که لاک به طور کامل روی حوله کاغذی بیافتد و بعد از انجام دوباره‌ی این مرحله، دیگر آثاری از لکه‌‌ی لاک روی حوله کاغذی نبینید.

ناحیه‌ی لکه را برای آخرین بار بررسی کنید و به دنبال لکه ناخن بگردید. اگر رنگ کمی باقی مانده باشد، یک توپ پنبه را در استون فرو کنید و روی لکه بگذارید و سپس به آرامی آن را بردارید.

مطلب پیشنهادی برای شما:

چگونه لکه چای را از بین ببریم

پاک کردن لاک روی لباس

۴- لباس را به طور کامل تمیز کنید

یک پاک کننده، مناسب با جنس پارچه و لباس انتخاب کنید و سپس لباس را مطابق با برچسب آن بشویید. در این مرحله لکه به طور کامل از بین می‌رود و دیگر آثاری از لکه لاک ناخن روی لباس را مشاهده نخواهید کرد.

پاک کردن لاک روی لباس

پاک کردن لاک از روی اثاثیه پارچه‌ای

اگر علاوه بر لباس شما لاک ناخن بر روی اثاثیه‌ی پارچه‌ای خانه شما نیز ریخته است می‌توانید از این روش‌ها برای پاک کردن آن‌ استفاده کنید.

پاک کردن لاک از روی اثاثیه پارچه‌ای

۱- اگر لاک ناخن خیس است، سریع آن را پاک کنید

از یک حوله کاغذی و یا پارچه‌ای برای از بین بردن لکه لاک ناخن کمک بگیرید، اگر لاک ناخن خیس است، سریع آن را پاک کنید. موقع پاک کردن لکه، سعی کنید که لکه روی لباس و یا پارچه پخش نشود، بنابراین بهتر است به صورت ضربه‌ای لاک را پاک کنید تا به اطراف پخش نگردد.

پاک کردن لاک از روی اثاثیه پارچه‌ای

۲- ناحیه مورد نظر را با کمک استون تَر کنید

استون را مستقیم بر روی لکه نریزید زیرا کنترل آن سخت می‌شود بلکه با کمک یک پنبه کوچک این کار را انجام دهید. پنبه را به استون آغشته کرده و فقط به قسمت لکه‌ی لاک ناخن بزنید؛ تاکید می‌کنیم که فقط روی لکه بزنید نه اطراف!

در صورتی که پارچه و یا محل مورد نظر، حاوی استات یا triacetate باشد با احتیاط پیش بروید چون پاک‌کننده لاک ناخن، پارچه‌های حاوی این مواد شیمیایی را ذوب می‌کند.

 

 

پاک کردن لاک از روی اثاثیه پارچه‌ای

۳- از یک پارچه تمیز برای پاک کردن لاک ناخن استفاده کنید

یک پارچه تمیز را به دقت بر روی منطقه پر لکه بمالید و سپس یک بخش تمیز حوله را برای پاک کردن دوباره آن استفاده کنید. بعد از این مرحله دوباره از استون استفاده کنید و تا زمانی که لکه حذف شده‌باشد، این مراحل را ادامه دهید.

پاک کردن لاک از روی اثاثیه پارچه‌ای

۴- ناحیه‌ی لکه را با آب گرم بشویید

از اسفنج برای شستن ناحیه مورد نظر و برای پاک کردن آثار استون و یا آب‌اکسیژنه استفاده کنید. اجازه دهید لباس و یا پارچه‌ای که تمیز کرده‎اید، به طور کامل خشک شوند.

پاک کردن لاک از روی اثاثیه پارچه‌ای

پاک کردن لکه لاک از روی لباس با روش‌های دیگر

ادامه ۴ روش دیگر را برای پاک کردن لاک روی لباس به شما معرفی خواهیم کرد. شما بر اثاث موقعیت و لوازم موجود در خانه خود می‌توانید یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید.

پاک کردن لکه لاک از روی لباس با روش‌های دیگر

۱- از آب اکسیژنه استفاده نمایید

برای پاک کردن لاک روی لباس از آب‌اکسیژنه استفاده نمایید. برای برخی از پارچه‌ها نسبت به استون واکنش خوبی نشان نمی‌دهند، پس شاید بهتر باشد که آب‌اکسیژنه را امتحان کنید.

ناحیه را با آب اکسیژنه تر کنید، سپس آن را با یک حوله تمیز پاک نمایید و تا زمانی که لکه از بین برود، تکرار کنید. همچنین آب‌اکسیژنه می‌تواند به عنوان یک عامل سفید کنندگی عمل کند، بنابراین قبل از استفاده از آن در منطقه پر لکه، آن را روی یک ناحیه غیرقابل‌ تشخیص آزمایش کند.

پاک کردن لکه لاک از روی لباس با روش‌های دیگر

۲- از اسپری پاک کننده استفاده کنید

برای پاک کردن لاک روی لباس از اسپری پاک کننده استفاده کنید، می‌توانید از یک مسواک کهنه کمک بگیرد و با حرکت دایره‌ای آن را از روی پارچه  و یا لباس پاک نمایید.

پاک کردن لکه لاک از روی لباس با روش‌های دیگر

۳- از اسپری حشره‌کش استفاده نمایید

جالب است بدانید که از اسپری حشره‌کش می‌توانید برای پاک کردن لاک روی لباس استفاده کنید. برخی ار افراد می‌گویند که حشره کش، برای پاک کردن لکه‌های لاک ناخن بسیار مفید عمل می‌کند. آن را بر روی یک مسواک کهنه اسپری کرده و سپس برس را در یک حرکت دایره‌ای به آرامی استفاده نمایید تا به آرامی لکه را پاک کنید.

پاک کردن لکه لاک از روی لباس با روش‌های دیگر

۴- پارچه را بشویید

مهم نیست که از چه روشی برای شستشو استفاده می‌کنید، فقط دقت داشته باشید که ناحیه رنگ‌آمیزی شده را با آب شست و شو دهید تا به طور کامل تمیز شود. مثلا می‌توانید از یک پاک کننده و آب برای شست و شو استفاده نمایید.

پاک کردن لکه لاک از روی لباس با روش‌های دیگر

یکی از روش‌های بالا را برای پاک کردن لاک روی لباس استفاده نمایید، اگر مراحل را با دقت تکمیل کنید حتما پارچه و یا لباستان پاک خواهد شد و از این مشکل بزرگ رهایی پیدا می‌کنید و لباستان را به راحتی می‌توانید بپوشید.

ممنون که با این مطلب همراه ما بودید، امیدوارم مطلب برای شما مفید و کاربردی بوده باشد، لطفا نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

https://suratiha.com/%d9%be%d8%a7%da%a9-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d9%84%d8%a7%da%a9-%d8%b1%d9%88%db%8c-%d9%84%d8%a8%d8%a7%d8%b3/

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • مطالب
  آرشیو
 • 1397
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 302
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 6
 • آی پی دیروز : 4
 • بازدید امروز : 59
 • باردید دیروز : 6
 • گوگل امروز : 4
 • گوگل دیروز : 3
 • بازدید هفته : 59
 • بازدید ماه : 280
 • بازدید سال : 280
 • بازدید کلی : 3,385